Europa League: Keșeru, hat-trick de senzație împotriva rușilor de la TSKA Moscova

Atacantul român Claudiu Keşeru a reuşit un hat-trick pentru Ludogoreţ Razgrad, în decurs de circa 20 de minute, joi seara, în meciul câştigat cu scorul de 5-1, pe teren propriu, cu ŢSKA Moscova, în Grupa H a Europa League la fotbal.

Share

Rl online 0 comentarii

Actualizat: 20.09.2019 - 09:12

Internaţionalul român a punctat în min. 52, 68 şi 73 (penalty), fiind schimbat în minutul 86. ŢSKA deschisese scorul în minutul 11, prin Igor Diveev, dar apoi a încasat cinci goluri, celelalte două fiind semnate de Wanderson (47) şi Jody Lukoki (50).

Dragoş Grigore a evoluat 90 de minute la campioana Bulgariei, iar Cosmin Moţi a fost rezervă.

Dorin Rotariu a jucat 82 de minute pentru FC Astana, care a pierdut la limită pe ''Old Trafford'', 0-1 cu Manchester United.

AS Roma a surclasat-o pe vicecampioana Turciei, Istanbul Başakşehir, cu 4-0. Cu acelaşi scor a câştigat şi debutanta austriacă Wolfsberger AC pe terenul puternicei echipe germane Borussia Moenchengladbach, într-una din surprizele serii.

Slovan Bratislava a smuls o victorie incredibilă cu Beşiktaş Istanbul, 4-2, după ce la pauză oaspeţii aveau 2-1. Campioana Slovaciei a marcat două goluri în minutele adiţionale şi a reuşit să se impună.

De remarcat numărul mare de autogoluri, opt, dintre care două la meciul dintre Gent şi Saint-Etienne (3-2).