19.7 C
AcasăSportFotbalOțelul - „U” Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes...

Oțelul – „U” Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes în fața „Șepcilor Roșii”

Oţelul Galaţi a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1.

La trei zile distanță de meciul direct din semifinalele Cuperi României, când Oțelul s-a impus cu 2-1, echipa lui Dorinel Munteanu a obținut o nouă victorie în fața Universității Cluj.

Unicul gol al partidei a fost reușit de portughezul Frederic Maciel în minutul 40, cu un şut din unghi, după o minge respinsă greşit de Thalisson Kelven.

Lusitanul nu a terminat meciul în teren, fiind eliminat în minutul 87 pentru cumul de cartonașe galbene.

După acest succes, gălățenii au trecut pe primul loc în clasamentul play-out-ului (locul 7), cu 30 de puncte.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!