Inter Milano a câștigat Derby della Madonnina

Inter Milano s-a impus cu scorul de 4-2 în faţa rivalei AC Milan, duminică seara, în derby-ul etapei a 23-a a campionatului de fotbal al Italiei, gruparea "nerrazurra" preluând conducerea în clasament graţie acestui succes.

Share

Rl online 0 comentarii

10.02.2020 - 09:31

AC Milan a condus la pauză cu 2-0, prin golurile lui Ante Rebic (40) şi Zlatan Ibrahimovic (45+1), însă Inter a întors rezultatul în repriza secundă, pe parcursul căreia a marcat de patru ori, prin Marcelo Brozovic (51), Matias Vecino (53), Stefan de Vrij (70) şi Romelu Lukaku (90+3)

Într-un alt meci, Lazio Roma, fără fundaşul român Ştefan Radu, a învins la limită în deplasare, cu 1-0, formaţia Parma. Unicul gol al întâlnirii a fost marcate de Felipe Caicedo în prima repriză (41).

Inter Milano a urcat pe primul loc în Serie A, devansând-o la golaveraj pe campioana en titre, Juventus Torino, învinsă sâmbătă pe terenul formaţiei Hellas Verona (1-2).