13.7 C
duminică, 28 aprilie 2024
AcasăSportFotbalFormația lui Andrei Rațiu, o nouă victimă de lux în La Liga

Formația lui Andrei Rațiu, o nouă victimă de lux în La Liga

Rayo Vallecano a remizat cu FC Barcelona, scor 1-1, în etapa a 14-a din La Liga, după ce în urmă cu două etape o încurcase și pe Real Madrid, chiar pe Santiago Bernabeu.

Cu fundaşul român Andrei Raţiu intrat spre finalul partidei în locul lui Unai Lopez care a marcat pentru gazde în minutul 39, Rayo a fost în avantaj până în minutul 82, când autogolul lui Florian Lejeune a decis rezultatul final.

Cu 31 de puncte, catalanii se află pe ultima treaptă a podiumului, în timp ce Rayo este pe 9, cu 19 puncte.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!

Cătălin Mihai
Cătălin Mihai a absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității din București și lucrează în presa centrală din anul 2014. În paralel cu activitatea jurnalistică, a activat ca redactor în cadrul Editurii Universității din București. A lucrat pentru România Liberă ca editor online și jurnalist sportiv între anii 2019-2021, iar din martie 2023 s-a alăturat din nou echipei.

Așteptarea de 9 ani a luat sfârșit. FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, pentru a se încorona noua campioană a Superligii. În...