Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.

Bianca Andreescu, calificată în turul al treilea la US Open

Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu s-a calificat în turul al treilea al Openului Statelor Unite la tenis, ultimul turneu de Mare Şlem al anului, învingând-o în două seturi, 6-3, 7-5, pe Kristen Flipkens din Belgia, într-o partidă disputată joi.

Share

Rl online 0 comentarii

Actualizat: 30.08.2019 - 09:46

Andreescu se va lupta pentru un loc în optimile de finală cu daneza Caroline Wozniacki, fostă numărul unu mondial, care a eliminat-o în trei seturi, 4-6, 6-3, 6-4, pe americanca Danielle Collians.

Japoneza Osaka, deţinătoarea trofeului şi principala favorită a competiţiei de la Flushing Meadows, a dispus la rândul ei, cu 6-2, 6-4, de poloneza Magda Linette, iar în turul al treilea o va înfrunta pe noua speranţă a tenisului american, Corri Gauf (15 ani), învingătoare cu 6-2, 4-6, 6-4 în faţa unguroaicei Timea Babos.

Rezultate - turul 2:
Sorana Cîrstea (România) - Aliona Bolsova (Spania) 3-6, 6-4, 6-2
Bianca Andreescu (Canada/N.15) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6-3, 7-5
Taylor Townsend (SUA) - Simona Halep (România/N.4) 2-6, 6-3, 7-6 (7/4)
Petra Martic (Croaţia/N.22) - Ana Bogdan (România) 6-2, 6-4
Naomi Osaka (Japonia/N.1) - Magda Linette (Polonia) 6-2, 6-4
|Cori Gauff (SUA) - Timea Babos (Ungaria) 6-2, 4-6, 6-4
Anett Kontaveit (Estonia/N.21) - Ajla Tomljanovic (Australia) 4-6, 7-5, 6-2
Belinda Bencic (Elveţia/N.13) - Alize Cornet (Franţa) 6-4, 1-6, 6-2
Iulia Putinţeva (Kazahstan) - Arina Sabalenka (Belarus/N.9) 6-3, 7-6 (7/3)
Donna Vekic (Croaţia/N.23) -t Kaia Kanepi (Estonia) 7-5, 6-3
Julia Goerges (Germania/N.26) - Francesca Di Lorenzo (SUA) 7-5, 6-0
Kiki Bertens (Olanda/N.7) - Anastasia Pavliucenkova (Rusia) 7-5, 6-4
Caroline Wozniacki (Danemarca/N.19) - Danielle Collins (SUA) 4-6, 6-3, 6-4
Kristie Ahn (SUA) - Ana Kalinskaia (Rusia) 6-2, 6-3
Jelena Ostapenko (Letonia) - Alison Riske (SUA) 6-4, 6-3
Elise Mertens (Belgia/N.25) - Kristina Pliskova (Cehia) 6-2, 6-2
Andrea Petkovic (Germania) - Petra Kvitova (Cehia/N.6) 6-4, 6-4
Daiana Iastremska (Ucraina/N.32) - Rebecca Peterson (Suedia) 6-4, 6-1
Sofia Kenin (SUA/N.20) - Laura Siegemund (Germania) 7-6 (7/4), 6-0
Johanna Konta (Marea Britanie/N.16) - Margarita Gasparian (Rusia) 6-1, 6-0
Shuai Zhang (China/N.33) - Ekaterina Alexandrova (Rusia) 7-6 (7/5), 4-6, 6-3
Ons Jabeur (Tunisia) - Aliaksandra Sasnovici (Belarus) 3-6, 6-4, 6-2
Karolina Muchova (Cehia) - Su-Wei Hsieh (Taiwan/N.29) 6-1, 4-6, 7-6 (7/2)
Anastasija Sevastova (Letonia/N.12) - Iga Swiatek (Polonia) 3-6, 6-1, 6-3
Fiona Ferro (Franţa) - Kristina Mladenovic (Franţa) 6-4, 6-7 (3/7), 6-3
Qiang Wang (China/N.18) - Alison Van Uytvanck (Belgia) 7-5, 6-4
Maria Sakkari (Grecia/N.30) - Shuai Peng (China) 6-7 (5/7), 6-4, 6-2

Comentarii

loading...