22.8 C
marți, 25 iunie 2024
AcasăSpecialSteaua - Korona Kielce 3-1: prima victorie din cele nouă meciuri amicale

Steaua – Korona Kielce 3-1: prima victorie din cele nouă meciuri amicale

Steaua a reuşit să înregistreze prima victorie din cele două turnee de pregătire efectuate în Marbella, Spania, după nu mai puţin de două meciuri disputate. Aseară, steliştii i-au învins pe polonezii de la Korona Kielce, scor 3-1.

Steliştii au deschis scorul prin Gardoş, în minutul 21, după care au urmat golurile lui Piovaccari, minutul 45 şi Stanciu, minutul 69. Polonezii au înscris golul de onoare spre finalul partidei, prin Dejmek ’85.

Echipa de start a Stelei a fost formată din: Tătăruşanu – Varela, Gardoş, Szukala, Latovlevici – Tănase, Prepeliţă – Ad. Popa, Stanciu, Chipciu – Piovaccari. Au mai evoluat: Râpă, Răduţ, Keşeru, Pîrvulescu, Iancu, Kapetanos şi Niţă.

După plecarea lui Bourceanu, Reghecampf a testat o formulă 4-2-3-1.

Ultimul meci al Stelei este cel cu suedezii de la Elfsborg Boras, disputat miercuri seara, ora 19.00.

Iohannis le arată Tricolorilor că n-a fost așa rău cu Belgia: pe el Rutte l-a bătut de la vestiare

Ilustrație: Marian Avramescu Spre deosebire de prima partidă a Naționalei României la Turneul Final al Campionatului European de Fotbal UEFA EURO 2024, în care...