Luminița Anghel a decis să vorbească public, după un deceniu de tăcere, despre conflictul cu fiul său adoptiv, David Pușcaș. Artista a dezvăluit detalii dureroase despre relația tensionată cu acesta, explicând că problemele au apărut încă din copilăria băiatului.
Luminița Anghel a vorbit despre comportamentul lui David Pușcaș
Potrivit cântăreței, comportamentul lui David a început să se schimbe în mod alarmant încă din clasa a cincea. Artista susține că tânărul manifesta reacții violente și devenea periculos pentru cei din jur, inclusiv pentru fratele său mai mic, Filip. Din acest motiv, Luminița Anghel a fost nevoită să fie mereu atentă, temându-se că Filip ar putea fi în pericol.
Într-un interviu acordat lui Cătălin Măruță, artista a mărturisit că David avea accese de furie, se automutila și distrugea obiecte din casă. Un incident grav a avut loc când acesta a aruncat cu o sticlă de parfum către fratele său, care se afla în brațele unei bone. Din fericire, copilul a fost protejat și nu a fost rănit.
CITEȘTE ȘI – Dan Bittman, afirmații surprinzătoarea despre cât va primi la pensie: „Vezi că tu mai mult de…”
De asemenea, Luminița Anghel a relatat că fiul său adoptiv se purta agresiv și cu Măriuca, adresându-i jigniri și chiar lovind-o. Artista a explicat că aceste comportamente i-au marcat profund familia și că a trăit un coșmar despre care a evitat mult timp să vorbească public.
În final, cântăreața a recunoscut că experiența sa cu adopția a fost extrem de dificilă și că a simțit că „a tras lozul greșit”. Cu toate acestea, subliniază că fiecare familie are o experiență diferită și că nu toate cazurile de adopție se confruntă cu astfel de probleme.
Îmi pare rău că plâng. Mi se pare ridicol și o să zică lumea că mă victimizez, dar nu este adevărat. (…) Când au început problemele, și au început devreme, deja din clasa a 5-a, cu băiatul acesta căruia nu vreau să-i spun numele pentru că mi-a călcat în picioare toată onoarea de mamă, de femeie, de om, de artist. Dintr-o răzbunare de om fără suflet. Am fost o mamă normală, obișnuită. Care își iubea copilul și care și-a îngrijit copilul. Nu s-ar fi schimbat nimic, niciodată, dacă el nu începea să aibă acest comportament absolut deviant în familia mea și să-mi pună viața mie în pericol și viața lui Filip. Eu n-am putut să-l las pe băiatul cel mare niciodată cu Filip singur. Nu vrei să știi ce priviri, câtă ură. Mi-a fost frică să nu-i pună pernă pe față. Eu am trăit un coșmar despre care oamenii nu știu și despre care n-am vrut să vorbesc. Asta e povestea adevărată, că n-am putut să-mi las propriul copil niciodată singur cu copilul adoptat, a declarat Luminița Anghel în podcastul lui Cătălin Măruță.
Urmărește România Liberă pe X, Facebook și Google News!