21.5 C
București
miercuri, 24 iunie 2026
AcasăSpecialSofer condamnat si pus sa plateasca 20.000 lei daune dupa ce a...

Sofer condamnat si pus sa plateasca 20.000 lei daune dupa ce a omorit un pieton care traversa neregulamentar

Expertizele au aratat ca, desi victima era vinovata, si soferul era in culpa, avind o viteza ce nu i-a permis frinarea.

Un iesean a scapat de puscarie dupa ce a fost acuzat ca a comis un accident rutier mortal. „Instanta a dispus condamnarea inculpatului Orinchevici Cocirla la pedeapsa de doi ani de inchisoare, cu suspendare. De asemenea, asiguratorul masinii inculpatului a fost obligat la plata unor daune materiale de 5.500 de lei si a unor daune morale de 20.000 de lei catre partea vatamata”, a declarat magistratul Daniel Mirauta, purtatorul de cuvint al Judecatoriei Iasi.

Citiţi continuarea pe ziaruldeiasi.ro .

Cele mai citite
Ultima oră
Pe aceeași temă