20.8 C
vineri, 7 iunie 2024
AcasăSpecialJudo: Monica Ungureanu, medaliată cu aur la Campionatul European de judo de...

Judo: Monica Ungureanu, medaliată cu aur la Campionatul European de judo de la București

Românca Monica Ungureanu a câștigat medalia de aur la Campionatul European de judo de la București, la categoria 48 kg, după ce a învins-o pe italianca Francesca Milani, informează Agerpres.

Monica Ungureanu, bronz la CE 2017, le-a învins în tururile preliminare pe Joanna Stankiewicz (Polonia) și Mira Ulrich (Germania), iar în semifinale a trecut de belgianca Anne Sophie Jura prin ippon.

Celelalte sportive române de la 48 kg, Krisztina Tătar, Amalia Doană, Alexandra Pop, Violeta Dumitru și Ioana Hanas, au ieșit din concurs în primele tururi.

Federația Română de Sumo e gata să găzduiască dezbaterea dintre Șoșoacă și Piedone

Ilustrație: Marian Acramescu Chiar în ultimele ore ale campaniei electorale pentru alegerile locale am putea avea parte și de prima dezbatere între doi candidați...