Fostul ministru de Externe, Adrian Cioroianu, a declarat la emisiunea „100%”, difuzată de B1 TV, că nu are nevoie de carnet de partid pentru a fi liberal şi a explicat că a demisionat din PNL pentru că nu a vrut să gireze echipa de conducere a lui Crin Antonescu, scrie evz.ro.
„I-am spus lui Crin Antonescu că este un om lipsit de onoare în faţa mea. Nu ştiu dacă vreodată PNL a avut un preşedinte mai slab. În timpul lui Tăriceanu, el nu a avut un comportament de liberal”, a explicat Cioroianu.