10.6 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăSpecialSetea de goluri, potolita cu patru reusite

Setea de goluri, potolita cu patru reusite

Fara gol la ultimele trei etape, Poli Timisoara a spulberat Gloria cu 4-0 si are acum un golaveraj de 7-1, care nu-i rau deloc. Echipa lui Sabau se descurca greu in campionat, lipsa de experienta a tinerilor jucatori spunandu-si cuvantul. Golul lui Ovidiu Petre din minutul 6 i-a trasnit pe bistriteni, dar jucatorii lui Olaroiu nu au reusit sa profite. In urmatoarele minute pana la pauza jocul lancezeste la mijlocul terenului, singurul care incearca ceva este Sanmartean, dar intentiile lui ofensive se sting in fata careului gazdelor. Nimic deosebit nici in partea a doua a jocului. Poate doar lovitura libera a lui Pacurar, cand portarul Popa a scos de sub bara. Joc steril si plictisitor pana in minutul 75, cand golul lui Viorel Moldovan anima putin partida. Urmeaza alte doua reusite ale banatenilor, prin aceiasi Ovidiu Petre si Viorel Moldovan, care fac deliciul tribunelor. La 4-0 nu se poate spune ca Poli nu a meritat victoria. Exista o diferenta de valoare, omogenitate si experienta, care s-a dovedit hotaratoare. Olaroiu e multumit de faptul ca echipa a inscris multe goluri, dar nu si de forma jucatorilor. Gloria nu a fost echipa capabila sa poata pune probleme timisorenilor, care totusi au dominat steril, nu au construit mai nimic, cele patru reusite fiind puse mai ales pe seama balbaielilor defensivei bistritenilor.