9.5 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăSpecialMutu a marcat pe Nou Camp

Mutu a marcat pe Nou Camp

Atacantul Adrian Mutu a marcat un gol din penalty pentru Juventus Torino in meciul amical sustinut in compania formatiei FC Barcelona, miercuri seara, pe stadionul Nou Camp, informeaza “Mundo Deportivo”. Mutu, care a intrat pe teren in minutul 46 in locul lui Del Piero, a marcat primul penalty pentru Juventus la loviturile de departajare in urma carora campioana Italiei a castigat a 40-a editie a trofeului Joan Gamper. In timpul regulamentar de joc, scorul a fost 2-2, atacantul roman obtinand un penalty in minutul 79, in urma unui fault comis asupra sa de Edmilson, lovitura de departajare fiind transformata de David Trezeguet. Celelalte goluri au fost marcate de Del Piero '11 (penalty), respectiv Iniesta – '67, si Van Bronckhorst – '70. La loviturile de departajare, pentru Juventus au marcat: Mutu, Olivera, Vieira si Trezeguet, in timp ce pentru FC Barcelona au inscris Deco si Belletti si au ratat Eto'o si Marquez.