11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSportRafael Nadal revine pe locul 1 mondial

Rafael Nadal revine pe locul 1 mondial

Rafael Nadal revine pe locul 1 mondial, după înfrângerea suferită de Roger Federer în finala turneului de la Halle

Roger Federer a ratat ocazia să câştige pentru a zecea oară turneul de la Halle, după ce a fost învins în ultimul act de croatul Borna Coric, locul 34 ATP, în 3 seturi, după o partidă de peste 2 ore.

Setul de debut a fost adjudecat de croat la limită, cu 7-6, după ce a salvat două mingi de set ale lui Federer. Din câte se pare, acest aspect i-a dat un impuls moral lui Coric, care deşi a pierdut setul doi cu 3-6, a reuşit să revină în decisiv, când a pierdut doar două game-uri în faţa numărului 1 mondial. Actul final s-a terminat cu scorul de 6-2.

În urma acestie înfrângeri, Federer cade pe locul doi în clasamentul ATP, urmând să facă rocada cu Rafael Nadal.

Mihai Viteazul a fugit ca Vijelie de pe cortul de AUR, ca să-i facă loc lui Uraganul să împartă Salam pentru adepții partidului

Ilustra'ieȘ Marian Avramescu Pentru a elimina orice urmă de revoltă ale fanilor marilor domnitori ai principatelor române, istoria se poate modifica, de dragul adepților...

Povestea șeicilor liberali veniți să se scalde în manelele din Dâmbovița

Ilustrație: Marian Avramescu Pentru ca oamenii de rând să nu poată fi invidioși pe călătoriile președintelui Klaus Iohannis și pe cele ale președdintelui Partidului...