11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSportNicolae Stanciu a marcat pentru Slavia Praga

Nicolae Stanciu a marcat pentru Slavia Praga

Stanciu a deschis scorul în minutul 14, din lovitură liberă, dar Banik a egalat la scurt timp, prin Jaroslav Svozil (17). Slavia a fost aproape de a smulge victoria, prin golul lui Lukas Masopust (90+4), dar echipa din Ostrava a izbutit egalarea în ultimele momente ale partidei, prin Patrizio Stronati (90+7).

Ambele formaţii au terminat meciul în zece oameni, Milan Jirasek (87) fiind eliminat de la Banik, iar Stanislav Tecl (90+6), de la Slavia.

Stanciu, care are 4 goluri marcate în 25 de meciuri în acest campionat, a fost înlocuit în minutul 90+7.

În alt meci, FK Pribram a dispus cu 2-1 de Slovan Liberec, românul Alexandru Băluţă jucând 87 de minute la oaspeţi, în timp ce Sparta Praga, cu portarul Florin Niţă titular, a întrecut-o pe SFC Opava cu 2-0.

Mihai Viteazul a fugit ca Vijelie de pe cortul de AUR, ca să-i facă loc lui Uraganul să împartă Salam pentru adepții partidului

Ilustra'ieȘ Marian Avramescu Pentru a elimina orice urmă de revoltă ale fanilor marilor domnitori ai principatelor române, istoria se poate modifica, de dragul adepților...

Povestea șeicilor liberali veniți să se scalde în manelele din Dâmbovița

Ilustrație: Marian Avramescu Pentru ca oamenii de rând să nu poată fi invidioși pe călătoriile președintelui Klaus Iohannis și pe cele ale președdintelui Partidului...