8.7 C
sâmbătă, 27 aprilie 2024
AcasăSportFotbalCum a fost primit Messi la primul meci în Franța pentru PSG

Cum a fost primit Messi la primul meci în Franța pentru PSG

Lionel Messi și-a făcut debutul pentru Paris Saint-Germain. Messi a intrat în minutul 66, înlocuindu-l pe Neymar în meciul disputat duminică, în deplasare la Reims. Argentinianul a fost cel mai faultat jucător de pe teren cât timp a jucat.

Lionel Messi (34 ani) a debutat pentru Paris Saint-Germain, în meciul disputat în deplasare contra lui Reims.

Messi a fost aclamat de toți spectatorii din stadion în momentul când a păşit pe teren în minutul 19 al celei de a doua reprize.

În cele 25 de minute jucate, argentinianul a fost cel mai atacat jucător de pe teren.

PSG a câștigat partida cu Reims, scor 2-0, prin golurile înscrise de Mbappe în minutele 16 și 63.

Cătălin Șerban
Cătălin Șerban scrie în presă din anul 2019, iar din februarie 2021 la România Liberă. A fost director de comunicare al Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și președinte al acestei organizații. A primit din partea Casei Regale a României, în anul 2015, Medalia „Regele Mihai pentru Loialitate" pentru organizarea excelentă a Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și pentru devotamentul cu care a promovat ideile și cauza monarhică.