11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSportAmicale: CFR Cluj, victorie la limită cu Sparta Praga

Amicale: CFR Cluj, victorie la limită cu Sparta Praga

Dan Petrescu a început partida cu o formulă care se apropie destul de mult de cea pe care o va alinia la primul meci al sezonului, Supercupa cu Viitorul din 6 iulie. Unica surpriză a fost reprezentată de faptul că George Țucudean, golgeterul ultimelor două sezoane, a rămas din nou pe banca de rezerve.

Intrarea atacantului echipei naționale pe teren, din repriza secundă, a fost decisivă. Lansat ideal, Țucudean a adus victoria clujenilor în minutul 87, după o finalizare fără emoții.

Clujenii au bifat astfel cea de-a patra victorie, după cele cu Orenburg, 1-0, Osijek, 2-0, și Mlada Boleslav, 1-0. Campioana a înregistrat un singur egal, 1-1 cu Steaua Roșie Belgrad.

CFR Cluj va debuta în noul sezon pe 6 iulie, în Supercupa României cu Viitorul, urmând ca trei zile mai târziu să meargă în Kazahstan, unde o va înfrunta pe Astana în prima manșă a turului I preliminar al Ligii Campionilor.

Povestea șeicilor liberali veniți să se scalde în manelele din Dâmbovița

Ilustrație: Marian Avramescu Pentru ca oamenii de rând să nu poată fi invidioși pe călătoriile președintelui Klaus Iohannis și pe cele ale președdintelui Partidului...