11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSpecialReghecampf inscrie golul victoriei

Reghecampf inscrie golul victoriei

Jucatorul roman Laurentiu Reghecampf a inscris golul victoriei pentru Alemannia Aachen, in partida castigata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei Karlsruhe, in etapa a II-a a ligii secunde din campionatul Germaniei. Reghecampf, care a fost introdus pe teren in minutul 66, in locul lui Pinto, a inscris pentru 2-1 in minutul 90+2, cu un sut din lovitura libera de la 20 de metri. Tot in 2.Bundesliga, fundasul Levente Csik a fost rezerva in partida pe care formatia sa, Dinamo Dresda, a castigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, in fata echipei SC Freiburg.

Mihai Viteazul a fugit ca Vijelie de pe cortul de AUR, ca să-i facă loc lui Uraganul să împartă Salam pentru adepții partidului

Ilustra'ieȘ Marian Avramescu Pentru a elimina orice urmă de revoltă ale fanilor marilor domnitori ai principatelor române, istoria se poate modifica, de dragul adepților...