11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSpecialGloria Bistriţa - Dinamo Bucureşti, scor 0-2, în Liga I

Gloria Bistriţa – Dinamo Bucureşti, scor 0-2, în Liga I

Echipa Dinamo Bucureşti a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Gloria Bistriţa, într-un meci din cadrul etapei a XII-a din Liga I, scrie Mediafax.

Golurile echipei Dinamo au fost marcate de Dănciulescu ’15 şi Andrei Cristea ’90.

Dinamo a deschis scorul, în minutul 15, prin Ionel Dănciulescu, care a înscris din câţiva metri, după un şut al lui Adrian Cristea respins de Frăsinescu.

Dinamo stabileşte scorul final, scor 0-2, în minutul 90, când noul intrat pe teren, Andrei Cristea, a înscris cu un şut din 6 metri, după o pasă primită de la Liviu Ganea.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ – 14. Achim, 27. Szukala, 18. Frăsinescu, 5. Velcovici – 21. Keita (24. G. Ene ’76), 16. Mărginean (7. Coroian ’63), 6. A. Mureşan, 20. De Pina (2. C. Petre ’46) – 10. J. Moraes, 9. B. Moraes. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Dinamo Bucureşti: 12. Dolha – 3. Rubio, 4. Moţi, 21. D.Grigore, 16. Bordeanu – 22. Torje (17. A. Cristea ’87), 5. D. Kone, 7. C. Munteanu (26. Mărgăritescu ’90+1), 20. Ad. Cristea (9. M. Niculae ’73) – 15. Dănciulescu, 19. L. Ganea. Antrenor: Ioan Andone.

Cartonaşe galbene: Velcovici ’62, Achim ’63, Keita ’69, J.Moraes ’88 / Kone ’53, Moţi ’70, Bordeanu ’90+3

Arbitri: Istvan Kovacs (central) – Ionel Popa, Cătălin Savu (asistenţi) – Lucian Rusandu (rezervă).

Observatori: Anton Heleşteanu, Gheorghe Nedelescu.

Supervizor: Mircea Cezar Ionescu.

La meciul disputat pe stadionul “Gloria” din Bistriţa au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, printre care s-au aflat 200 de suporteri dinamovişti, care au afişat un banner cu mesajul: “Fericiţi după derbi, vrem să rămânem aşa”.

Mihai Viteazul a fugit ca Vijelie de pe cortul de AUR, ca să-i facă loc lui Uraganul să împartă Salam pentru adepții partidului

Ilustra'ieȘ Marian Avramescu Pentru a elimina orice urmă de revoltă ale fanilor marilor domnitori ai principatelor române, istoria se poate modifica, de dragul adepților...

Povestea șeicilor liberali veniți să se scalde în manelele din Dâmbovița

Ilustrație: Marian Avramescu Pentru ca oamenii de rând să nu poată fi invidioși pe călătoriile președintelui Klaus Iohannis și pe cele ale președdintelui Partidului...