10.6 C
luni, 13 mai 2024
AcasăSpecialFed Cup. Meci Halep-Kvitova: Simona se impune în fața jucătoarei cehe

Fed Cup. Meci Halep-Kvitova: Simona se impune în fața jucătoarei cehe

UPDATE 15:25: Simona câștigă cu 6-3 setul al treilea și se impune în duelul cu Kvitova, în 128 de minute. Petra a trimis în aut și Simona a valorificat a doua minge de set pe care a avut-o în partida de duminică. În acest moment, România o conduce pe Cehia cu 2-1, conform Digi Sport.

—-

Simona Halep o înfruntă, la ora transmiterii acestei știri, pe Petra Kvitova, în primul tur al Grupei Mondiale a Fed Cup. În ultimul meci de simplu, se vor înfrunta Monica Niculescu şi Karolina Pliskova.

Scorul este 3-2 pentru Halep, la 26 de minute de la începerea meciului, conform Digi Sport.

Sâmbătă, Simona Halep a pierdut surprinzător în faţa Karolinei Pliskova (7-6, 4-6, 2-6), dar Monica Niculescu a făcut un meci mare, învingând-o categoric, 6-3, 6-4, pe Petra Kvitova (9 WTA).