11 C
sâmbătă, 4 mai 2024
AcasăSpecialCampionatele Europene de atletism: Andrei Toader, MEDALIAT cu argint la aruncarea greutăţii

Sportivul Andrei Toader s-a clasat, joi, pe locul doi în proba de aruncare a greutăţii, la Campionatele Europene de atletism pentru juniori de la Eskilstuna (Suedia). El a obţinut medalia de argint cu o aruncare de 20,78 metri, relatează Mediafax.

Prima poziţie a fost ocupată de polonezul Konrad Bukowiecki (22,62 m), iar pe locul trei s-a clasat italianul Sebastiano Bianchetti (20,71 m).

Marius Musteaţă a terminat proba pe locul nouă, cu o aruncare de 18,30 metri.

Mihai Viteazul a fugit ca Vijelie de pe cortul de AUR, ca să-i facă loc lui Uraganul să împartă Salam pentru adepții partidului

Ilustra'ieȘ Marian Avramescu Pentru a elimina orice urmă de revoltă ale fanilor marilor domnitori ai principatelor române, istoria se poate modifica, de dragul adepților...