9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie 2024
AcasăLifestyleLIGA I - Derby de Bucureşti. Steaua şi Dinamo au terminat la...

LIGA I – Derby de Bucureşti. Steaua şi Dinamo au terminat la egalitate, 1-1

Steaua şi DInamo au terminat la egalitate derby-ul etapei a a Ligii I, scor 1-1. Rezultatul meciului a fost stabilit încă din prima repriză.

În Minutul 11, Dorin Rotariu a înscris cu capul, prelungind o minge la colţul lung, pe sub portarul Stelei, Niţă. În minutul 17, William De Amorim a primit o minge la 30 de metri de poartă, a preluat, a avansat cu minhea şi a şutat la colţul scurt, la firul ierbii, făcând inutilă încercarea lui Brănescu, portarul celor de la Dinamo, de a apăra buturile echipei sale.

Majoritatea partiei s-a desfăşurat după acelaşi tipic: FC Steaua Bucureşti a atacat în valuri, iar Dinamo s-a apărat, încercând să contraatace, dar nici una dintre cele două echipe nu a mai reuşit să schimbe rezultatul de pe tabelă.

În acest moment, Dinamo este liderul provizoriu al Ligii I, cu 11 puncte, dar are un meci mai mult decât Steaua, care a amânat partida din prima etapă cu CSMS Iaşi, pentru a se pregăti de Champions League.