13.6 C
marți, 30 aprilie 2024
AcasăLifestyleCupa Ligii: CSMS Iași a eliminat CFR Cluj, scor 4-2 și s-a...

Cupa Ligii: CSMS Iași a eliminat CFR Cluj, scor 4-2 și s-a calificat în sferturi

CSMS Iași, echipă nou promovată în Liga I, a eliminat CFR Cluj, în optimile Cupei Ligii, cu scorul de 4-2. CSMS Iași va evolua în sferturile competiției.

CSMS Iaşi a deschis scorul, iar în minutul 11 avea deja 2-0, prin reușitele lui Mihai ('4) și Mihalache ('11). Clujenii au egalat prin Christian Da Silva '34 (penalti) şi Păun '41. Penalty-ul a fost repetat de clujeni, la decizia arbitrului, Da Silva ratând la prima încercare. Ieșenii au preluat din nou inițiativa în repriza a doua prin Pălimaru '60, după care, în minutul 80, Olah a stabilit scorul final al partidei tot în urma unei lovituri de pedeapsă.

Echipele folosite

CSMS Iaşi: Caparco – Mitici, Mihalache, Voicu (Vladu '75), Plămadă – Olah – Bosoi, Dulee Johnson (Dedu '74), Creţu, L. Mihai (Călugăru '81)- Pălimaru. Antrenor: Marius Lăcătuş

CFR Cluj: Vâtcă – Burcă (Pereira '56), Jaime, Ene, Pop – Păun, Christian Da Silva (Stana '46), Veres, Ţârlea – Provencio (Guimaraes '74), Codorean. Antrenor: Vasile Miriuţă

Au luat cartonaşe galbene: Voicu '63, Creţu '89 (CSMS) / Burcă '20, Christian '36, Jaime '58, Pereira '79 (CFR).

Arbitri: Cătălin Popa (centru) – Florin Păunescu, Laszlo-Imre Bucsi (asistenţi) – Iulian Călin (rezervă)

Partida, disputată la Iași, a avut o asistență formată din aproximativ 4.000 de spectatori.