AcasăLifestyleCFR, egal la Timișoara

CFR, egal la Timișoara

ACS POLI TIMIȘOARA – CFR CLUJ 1-1
Au marcat: Cânu 36 / Bud 71

Bănățenii au deschis scorul în minutul 36 prin Cânu, care a profitat de o eroare a lui Mincă. Fundașul a trimis mingea cu capul peste portarul ieșit în întâmpinarea balonului.

În minutul 41, ardelenii au cerut insistent penalty la o intervenție a lui Cârstocea la Păun, dar arbitrul Cristi Balaj a lăsat jocul să meargă. Specialiștii consideră că "centralul" ar fi greșit, susține gsp.ro.

Egalarea a venit în minutul 71, când Bud a trimis cu capul după o centrare perfectă a lui Lopes.

După această etapă, ACS Poli mai reduce din handicap și ajunge la -10 puncte, în timp ce CFR Cluj a acumulat 3 puncte.

Continuă pasa neagră a Rapidului! Giuleștenii, învinși pe teren propriu de Universitatea Craiova

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 în fața Rapidului, în Giulești, grație golului macat la ultima fază de Alexandru Crețu. Universitatea a deschis...

Linia STB 311 va avea traseul prelungit

Începând de mâine, linia 311 va funcționa pe un traseu prelungit până la Sala Palatului, anunță Societatea de Transport București (STB). “În vederea optimizării serviciului...