31.1 C
București
duminică, 21 iunie 2026
AcasăAldineSorina Pintea a cules prea multe în această primăvară

Sorina Pintea a cules prea multe în această primăvară

Totuși, încălzirea globală a influențat flora, fapt ce se resimte și în România.

Acest fenomen a determinat și ca din biroul fostului ministru PSD al Sănătății Sorina Pintea să răsară teancuri de bani primiți ca mită, în loc de ghiocei.

Se pare că Sorina Pintea era obișnuită să culeagă mult, indiferent de anotimp.

Mulți o văd nevinovată pe fosta șefă a Sănătății, considerând că este doar o victimă a sistemului sanitar.

Sorina Pintea era obișnuită să-și vadă buzunarele umplute, conform tradiției spitalelor din România.

Surse din Partidul Social Democrat (PSD) au declarat, pentru “Academia Cațavencu” că Sorina Pintea a resimțit lipsa fostului președinte al social democraților, marele drumar al Teleormanului, Liviu Dragnea.

Tocmai acest lucru a determinat-o pe Sorina Pintea să facă tot posibilul pentru a se apropia de Liviu Dragnea, măcar în simțiri.

Anticipând o carantină, determinată de intrarea pe teritoriul țării noastre a noului coronavirus, fosta șefă a Sănătății a depus tot efortul pentru a se autointroduce în carantină.

În loc de târgul de mărțișor, Sorina Pintea ar putea să vadă ce flori se mai pot culege din Târgșor.

Fostul ministru al Sănătății revenise la meseria sa de bază și îi acuză pe procurorii Direcției Naționale Anticorupție (DNA) că au intervenit, prin flagrantul său, exact în timpul în care se afla într-o operație.

Articolul integral este disponibil pe Academia Cațavencu.

Laurențiu Mușoiu
Laurențiu Mușoiu
Laurențiu Mihail Mușoiu lucrează în presa centrală din anul 2008. Din anul 2018 lucrează la “România liberă”. A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității din București. Deține un master în Cercetare în Științele Comunicării. Este, de asemenea, profesor pentru învățământul primar și preșcolar.
Cele mai citite

Cod galben de caniculă și furtuni: România, sub două extreme meteo în aceeași zi

Sunt prognozate averse torențiale, descărcări electrice frecvente, intensificări ale vântului cu rafale de până la 70 km/hZiua de luni, 22 iunie, vine cu un...

Aurul, între recorduri istorice și goana băncilor centrale

România apare ca un actor discret, cu o poziție stabilă, dar fără schimbări semnificative în ultimii aniPiața aurului a traversat în 2025 și începutul...

Bucureștiul intră într-o perioadă de caniculă și instabilitate atmosferică. ANM anunță ploi torențiale și grindină

Locuitorii Capitalei se vor confrunta cu un episod de vreme foarte caldă în următoarele patru zile, însoțit de disconfort termic accentuat și fenomene de...
Ultima oră
Pe aceeași temă