9.5 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăLifestyleAFC Rapid, victorie la scor în etapa a şasea a Ligii 5

AFC Rapid, victorie la scor în etapa a şasea a Ligii 5

Cu tribuna a doua aproape plină, în ciuda faptului că plouase toată noaptea şi soarele era „cu dinţi”, AFC Rapid s-a impus duminică dimineaţă la scor în faţa celor de la AS Asalt.

Răzbunarea a fost dulce pentru giuleşteni, mai ales că, în urmă cu două săptămâni, fuseseră eliminaţi din Cupa României tocmai de AS Asalt, într-un meci cu arbitraj mai mult decât discutabil. Drept urmare, băieţii lui Mihai Iosif au intrat cu teamă pe teren şi în primele minute s-au trezit conduşi cu 2-0. Şi-au revenit însă repede, au egalat şi au terminat prima repriză cu un avantaj de 4-2, care le-a permis să revină în forţă după pauză şi să continue să înscrie. În ultimele 20 de minute însă, suporterii rapidişti au stat cu sufletul la gură, din cauza unei decizii neinspirate a lui Iosif de a face concomitent mai multe schimbări care au bulversat echipa, care a încasat încă două goluri. În final însă stadionul a explodat în urale: victorie cu 8-4.