Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.

Programul Cupei Mondiale Rusia 2018

Programul meciurilor de la Cupa Mondială, care începe, joi, în Rusia:

Laurențiu Mușoiu 0 comentarii

Actualizat: 14.06.2018 - 07:29

A 21-a ediţie a Cupei Mondiale FIFA Rusia va debuta pe 14 iunie şi se va încheia pe 15 iulie, cu finala de la Moscova. Franța, Germania și Argentina sunt cotate ca favorite la câștigarea trofeului

 

Grupa A

Rusia - Arabia Saudită, 14 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium - Moscova

Egipt - Uruguay, 15 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena - Ekaterinburg
 
Rusia - Egipt, 19 iunie, ora 22.00, Sankt Petersburg Stadium - Sankt Petersburg

Uruguay – Arabia Saudită, 20 iunie, ora 18.00, Rostov Arena, Rostov
 
Uruguay – Rusia, 25 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara
 
Arabia Saudită - Egipt, 25 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd
 

Grupa B

Maroc – Iran, 15 iunie, ora 18.00, Sankt Petersburg Stadium - Sankt Petersburg
 
Portugalia - Spania, 15 iunie, ora 21.00, Stadionul Ficht - Soci

Portugalia - Maroc, 20 iunie, ora 15.00, Lujniki Stadium - Moscova

Iran – Spania, 20 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan
 
Spania - Maroc, 25 iunie, ora 21.00, Stadion Mordovia - Saransk

Iran – Portugalia, 25 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad - Kaliningrad
 

Grupa C

Franţa – Australia, 16 iunie, ora 13.00, Kazan Arena – Kazan
 
Peru – Danemarca, 16 iunie, ora 19.00, Stadion Mordova - Saransk

Franţa – Peru, 21 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg
 
Danemarca - Australia, 21 iunie, ora 18.00, Samara Arena – Samara
 
Danemarca - Franţa, 26 iunie, ora 17.00, Lujniki Stadium – Moscova

Australia - Peru, 26 iunie, ora  17.00, Stadionul Ficht - Soci

 

Grupa D

Argentina – Islanda, 16 iunie, ora 16.00, Stadionul Spartak – Moscova
 
Croaţia – Nigeria, 16 iunie, ora 22.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Argentina - Croaţia, 21 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod
 
Nigeria - Islanda, 22 iunie, ora 18.00, Volgograd Arena – Volgograd
 
Islanda-  Croaţia, 26 iunie, ora 21.00, Stadionul Sankt Petersburg - Sankt Petersburg

Nigeria – Argentina, 26 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

 

Grupa E

Costa Rica – Serbia, 17 iunie, ora 15.00, Samara Arena – Samara
 
Brazilia - Elveţia, 17 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Brazilia - Costa Rica, 22 iunie, ora 15.00, Stadionul Sankt Petersburg - Sankt Petersburg

Serbia - Elveţia, 22 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Serbia - Brazilia, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Spartak - Moscova

Elveţia - Costa Rica, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod
 

Grupa F

Germania - Mexic, 17 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Suedia – Coreea de Sud, 18 iunie, ora 15.00, Stadion Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Germania - Suedia, 23 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht - Soci

Coreea de Sud – Mexic, 23 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Mexic – Suedia, 27 iunie, ora 17.00, Kazan Arena – Kazan
 
Coreea de Sud - Germania, 27 iunie, ora 17.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

 

Grupa G

Belgia - Panama, 18 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht - Soci

Tunisia - Anglia, 18 iunie, ora 21.00, Volgograd Arena – Volgograd
 
Belgia – Tunisia, 23 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak - Moscova

Anglia - Panama, 24 iunie, ora 15.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod
 
Anglia – Belgia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Panama – Tunisia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Mordovia -  Saransk
 

Grupa H

Polonia - Senegal, 19 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak - Moscova
 
Columbia - Japonia, 19 iunie, ora 18.00, Stadionul Mordovia - Saransk
 
Japonia – Senegal, 24 iunie, ora 18.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg
 
Polonia - Columbia, 24 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan
 
Senegal - Columbia, 28 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Japonia - Polonia, 28 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

 

Optimi de finală:

1. Câştigătoare grupa A - Locul 2 grupa B  - 30 iunie

2. Câştigătoare grupa C - Locul 2 grupa D - 30 iunie

3. Câştigătoare grupa E - Locul 2 grupa F - 2 iulie

4. Câştigătoare grupa G - Locul 2 grupa H - 2 iulie

5. Câştigătoare grupa B - Locul 2 grupa A - 1 iulie

6. Câştigătoare grupa D - Locul 2 grupa C - 1 iulie

7. Câştigătoare grupa F - Locul 2 grupa E  - 3 iulie

8. Câştigătoare grupa H - Locul 2 grupa G - 3 iulie

 

Sferturile de finală

Învingătoare meci 1 - Învingătoare meci 2 (Partidă 1) - 6 iulie

Învingătoare meci 3 - Învingătoare meci 4 (Partidă 2)  - 6 iulie

Învingătoare meci 5 - Învingătoare meci 6 (Partidă 3) - 7 iulie

Învingătoare meci 7 - Învingătoare meci 8 (Partidă 4) - 7 iulie

 

Semifinale

Câştigătoare Partidă 1 - Câştigătoare Partidă 2 - 10 iulie

Câştigătoare Partidă 3 - Câştigătoare Partidă 4  - 11 iulie

 

Finala mică

Sâmbătă - 14 iulie

 

Finala

Duminică - 15 iulie

Comentarii

loading...