13.6 C
marți, 30 aprilie 2024
AcasăSportFotbalFCU Craiova - Oțelul 1-2! Oltenii lui Mititelu, învinși după un gol...

FCU Craiova – Oțelul 1-2! Oltenii lui Mititelu, învinși după un gol de chinogramă

Oţelul Galaţi a învins-o în deplasare pe FCU Craiova cu scorul de 2-1, în etapa a doua a play-out-ului Ligii 1.

Oaspeţii au deschis scorul prin italianul Juri Cisotti (17), cu o lovitură de cap, la centrarea lui Ştefan Bodişteanu.

În minutul 31, același Cisotti a fost faultat în careu de Albu, dar italianul a executat slab, iar Robert Popa a reușit să pareze lovitura de pedeapsă.

Oltenii au egalat în minutul 39 prin Juan Bauza, dar trupa lui Dorinel Munteanu a plecat de la Craiova cu toate cele trei puncte după golul superb marcat de Jonathan Cisse. În minutul 51, fundașul ivorian a reluat spectaculos cu călcâiul mingea recentrată de Costin Ghiocel, la cornerul executat de Cisotti.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!