19.7 C
AcasăSportFotbalDerby fără miză în Giulești. Rapid, victorie de consolare cu FCSB

Derby fără miză în Giulești. Rapid, victorie de consolare cu FCSB

Rapid s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-0 în fața campioanei FCSB, în ultimul meci din acest sezon al Ligii 1.

Partida din Giulești a fost una fără nicio miză, FCSB având titlul antamat încă din etapa a șaptea, iar Rapid fiind deja „condamnată” să termine pe locul șase.

Giuleștenii au obţinut singura victorie din play-off prin golurile marcate de Funsho Bamgboye (minutul 12), după o minge respinsă greşit de Andrei Vlad, şi Claudiu Petrila (minutul 42), cu un şut la colţul lung.

De menționat că FCSB a aliniat o echipă cu multe rezerve, titularii care au contribuit la câștigarea titlului fiind deja în vacanță.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!