UPDATE: Încă o medalie, de argint, pentru Denisa Golgotă, la Europenele de gimnastică artistică

UPDATE: Denisa Golgotă a obţinut medalia de argint în proba de sol din cadrul Campionatelor Europene de gimnastică artistică de la Glasgow, la câteva ore după ce cucerise bronzul la sărituri.

Share

Rl online 0 comentarii

Actualizat: 05.08.2018 - 20:48

Denisa Golgotă, care are 16 ani, a obţinut 13,600 puncte la sol. Medalia de aur a revenit franţuzoaicei Melanie de Jesus, cu 13,766 puncte. Pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat belgianca Axelle Klinckaert (13,400).

Denisa Golgotă a cucerit medalia de bronz în proba de sărituri din cadrul Campionatelor Europene de gimnastică artistică de la Glasgow, cu 14,166 puncte.

Denisa Golgotă a obţinut 14,500 puncte pentru prima evoluţie şi 13,833 pentru cea de-a doua.

Medalia de aur a revenit unguroaicei Boglarka Devai, cu 14,349 puncte. Rusoaica Anghelina Melnikova, cu 14,233 puncte puncte, a intrat în posesia argintului.

Denisa Golgotă, singura româncă prezentă în finalele pe aparate la Glasgow, va concura şi la sol.