13.1 C
luni, 6 mai 2024
AcasăSpecialPregătire reuşită pentru „delfinii" constănţeni

Pregătire reuşită pentru „delfinii” constănţeni

Ediţia cu numărul 18 a Cupei Bucovinei la nataţie a avut loc la finele săptămânii trecute şi a fost organizată la bazinul de înot al Şcolii nr. 3 Suceava. La startul întrecerii s-au aliniat peste 180 sportivi, ce au reprezentat 14 cluburi, trei dintre acestea fiind cluburi constănţene. Unul din cele trei a fost CS Delphin Constanţa, care a încheiat competiţia pe locul cinci, cu un total de 26 de puncte. Alexia Bratosin şi Vlad Rogoveanu au fost vedetele clubului, trecându-şi în cont cele mai multe succese la grupa lor de vârstă – 2003.

Antrenorul emerit Aurel Şeicaru, preşedintele clubului constănţean, ne-a declarat: „Am folosit acest concurs ca o pregătire pentru Campionatele Naţionale ce vor avea loc în luna mai la Piteşti. Până atunci mai avem un concurs important, cel de la Hamm (Germania), care se va desfăşura în perioada 2-3 aprilie şi care va reprezenta un ultim test înaintea naţionalelor”.