13.6 C
marți, 30 aprilie 2024
AcasăSpecialHandbal masculin: Dinamo București a câștigat Supercupa Românei

Handbal masculin: Dinamo București a câștigat Supercupa Românei

Dinamo București a câștigat Supercupa României la handbal masculin, învingând în finală echipa CSM București cu scorul de 29-25     (15-9). În acest fel, Dinamo București a câștigat al doilea trofeu al sezonului după Campionatul României.
Dinamoviștii au început meciul de forță, conducând cu 7-0 în minutul 9. Pe parcursul, meciului CSM București a încercat să recupereze diferența dar nu a reușit să se apropie la mai puțin de trei goluri.
Partida a fost presărată cu numeroase durități și eliminări de două minute. Nicușor Negru (CSM București) s-a accident, fiind necesară intervenția medicilor.

Romulus Georgescu
Romulus Georgescu, sef departament Economie

Continuă pasa neagră a Rapidului! Giuleștenii, învinși pe teren propriu de Universitatea Craiova

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 în fața Rapidului, în Giulești, grație golului macat la ultima fază de Alexandru Crețu. Universitatea a deschis...

Ursula von der Leyen ar putea interzice TikTok dacă ar obține un nou mandat în fruntea Comisiei Europene

Candidatul Partidului Popular European (PPE) la preşedinţia Comisiei Europene şi actualul preşedinte al acestei instituţii, Ursula von der Leyen, a declarat luni că nu...