40.8 C
București
miercuri, 17 iulie 2024
AcasăSpecialGala Absolventilor 2008 - UNATC

Gala Absolventilor 2008 – UNATC

Premiul pentru interpretare feminina  Valentina ZAHARIA pentru rolurile Joanna Mc.Neal in Treapta a IX-a de Tom Ziegler si Toinette in Bolnavul inchipuit de Molière  Irina UNGUREANU pentru rolul Olivia in A douasprezecea noapte de Shakespeare

 

Premiul pentru interpretare masculina  George Albert COSTEA pentru rolurile Glagoliev in Platonov de  Cehov, Cracanel in D’ale carnavalului de Caragiale,  Feste in A douasprezecea noapte de Shakespeare si Thomas Diafoirus in Bolnavul inchipuit de Molière • Thomas CIOCSIRESCU pentru rolul Malvolio in A douasprezecea noapte de Shakespeare

 

Premiul pentru regie Alexandru LUSTIG pentru spectacolul Furtuna de Shakespeare • Elena MORAR pentru spectacolul Insetati de Wajdi Mouawad

 

Premiul pentru interpretare feminina intr-un spectacol de regie  Ana ULARU pentru rolul May in Fool for love de Sam Shepard, regia Alexandru Mazgareanu • Ioana Anastasia ANTON pentru rolul Miranda in Furtuna de Shakespeare, regia Alexandru Lustig

 

Premiul pentru interpretare masculina intr-un spectacol de regie  George Albert COSTEA pentru rolurile Bastian in Comanda Regala de T.B. Morris, regia Dana Olarescu si Sam in Central Park West de Woody Alan, regia Kovacs Zsuzsanna • Dan RADULESCU pentru rolurile Ariel in Furtuna de Shakespeare, regia Alexandru Lustig si Melchior in Desteptarea primaverii de Frank Wedekind, regia Eugen Gyemant

 

Premiul special pentru interpretare masculina intr-un spectacol de regie  Ionut VIsAN pentru rolurile Murdoch in Insetati de Wajdi Mouawad, regia Elena Morar si Martin  in Fool for love de Sam Shepard, regia Alexandru Mazgareanu

 

Premiul onorific Constantin COJOCARU pentru calitatea profesionala si generozitatea implicarii in realizarea spectacolului Toba de matase de Yukio Mishima, regia Selma Dragos

 

Premiul pentru coregrafie Tunde BACZO pentru spectacolul Before "The End" After…

 

Premiul pentru scenografie  Raluca Cobilanschi TURLIU pentru proiectul scenografic Woyzeck de Georg Bühner • Vladimir TURTURICA pentru proiectul scenografic Camera albastra de David Hare • Andrada CHIRIAC pentru spectacolul Butoiul cu praf de pusca de Dejan Dukovski • Luiza ENESCU pentru spectacolul Visul unei nopti de vara de Shakespeare

 

Premiul pentru actorie – papusi si marionete  Olimpia Mihaela SAPUNARU, Ciprian NEDELCU, Georgiana DINESCU pentru animarea papusii Tahiro din spectacolul Dragonul • Ruxandra Daniela MIHAI, Andreea COSTIUC MISCOCI, Aurelian Ionut CALIN pentru animarea papusii Komiko din spectacolul Dragonul • Daniel NITOIU pentru animarea marionetei Bottom din spectacolul Visul unei nopti de vara de Shakespeare • Florin MITITELU pentru animarea marionetei Lysander din spectacolul Visul unei nopti de vara de Shakespeare • Margareta VASILE pentru animarea marionetei Helena din spectacolul Visul unei nopti de vara de Shakespeare

 

Premiul pentru teatrologie si management cultural  Silvia NASTASIE pentru lucrarea de licenta Oscar Wilde – criticul ca artist  • Irina – Liana TURCOIU pentru calitatile manageriale demonstrate ca Director al festivalului Usi deschise 2007 si lucrarea de licenta Companii teatrale particulare in perioada interbelica • Bianca CHELU pentru calitatile manageriale demonstrate ca Director Executiv al festivalurilor Usi deschise 2007, Gala absolventilor 2007 si lucrarea de licenta Spatiul scenic: Arhitectura, sisteme, poetici

 

Premiul studentilor pentru cea mai buna actrita  Alexandra SALCEANU • Nicoleta HÂNCU

 

Premiul studentilor pentru cel mai bun actor  George Albert COSTEA • Thomas CIOCSIRESCU

 

Premiul Decanului Facultatii de Teatru  Se acorda spectacolului PLATONOV de Cehov.

Cele mai citite
Ultima oră
Pe aceeași temă