22.9 C
luni, 17 iunie 2024
AcasăSpecialConstănţenii se apropie de titlul 8

Constănţenii se apropie de titlul 8

Chiar dacă se află în a doua parte a clasamentului, HC Caraş Severin a venit la Constanţa pentru a încerca din nou să răpună echipa campioană, lucru pe care nu l-a reuşit niciodată. Cu Aihan Omer la cârmă, formaţia vizitatoare a venit cu gânduri mari în fieful celor de la HCM, iar în prima parte a jocului planul lor a mers perfect. Oaspeţii au intrat la cabine în avantaj, cu scor 15-13, dar, în partea secundă,  gazdele au revenit în joc şi în cele din urmă au obţinut o victorie concludentă.

După ce au fost conduşi la pauză, constănţenii au revenit pe teren mult mai motivaţi şi au marcat 18 goluri. Şi defensiva şi-a făcut excelent treaba, oaspeţii marcând, în repriza secundă, doar opt goluri. Constănţenii au reuşit să câştige în cele din urmă cu 31-23 şi să se menţină în fruntea ierarhiei Ligii Naţionale şi după runda cu numărul 16. Mai mult, formaţia de la malul mării a profitat de semieşecul principalei contracandidate la titlu, Ştiinţa Bacău, care a plecat doar cu un punct de pe terenul celor de la CSU Suceava, scor 36-36, asta după ce în finalul primei reprize conduceau cu cinci goluri diferenţă.

Huzurul din bani publici pentru pseudo vătaful masonilor, plagiatorul Radu Bălănescu

Plagiatorul Radu Ninel Bălănescu a rămas în continuare vătaful masonilor din România, chiar dacă scriptic nu este la butoane și continuă să fie...