12.4 C
vineri, 3 mai 2024
AcasăLifestyleReghecampf pierde prima manșă a finalei Ligii Campionilor Asiei, după Sydney -...

Reghecampf pierde prima manșă a finalei Ligii Campionilor Asiei, după Sydney – Al Hilal 1-0

Echipa fostului tehnician stelist Laurențiu Reghecampf, Al Hilal, a fost învinsă, în deplasare, în prima manșă a finalei Ligii Campionilor Asiei. Arabii au pierdut cu 1-0 duelul cu Sydney Wanderers.

Australienii au înscris golul victoriei prin Jurici, în minutul 64, asta după ce echipe lui Reghecampf a irosit mai multe ocazii de gol. Australienii au avut de asemenea o cazie uriașă prin care puteau face 2-0, însă mingea a fost trimisă puțin pe lângă poartă.

Reghecampf l-a trimis în teren pe Mihai Pintilii, fostul său elev de la Steaua, încă din primul minut al partidei.

Sperenațele lui Reghecampf se leagă acum de meciul retur, care va avea loc pe 1 noiembrie, în Arabia Saudită.

Statele membre NATO sunt profund îngrijorate „ de activitățile rău intenționate ale Rusiei” pe teritoriul Alianței

Statele membre ale NATO s-au declarat joi "profund preocupate de activităţile rău intenţionate" ale Rusiei "întreprinse recent pe teritoriul Alianţei" şi care "constituie o...