32.6 C
București
vineri, 26 iunie 2026
AcasăSocialUn bărbat de 58 de ani a fost găsit mort într-o pădure...

Un bărbat de 58 de ani a fost găsit mort într-o pădure din localitatea Movilița, Vrancea

Trupul neînsuflețit al unui bărbat în vârstă de 58 de ani a fost găsit, luni după-amiază, într-o zonă împădurită din localitatea Movilița, unde se desfășurau activități de exploatare a lemnului, a informat Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Vrancea.

Sesizarea a fost făcută în jurul orei 14:00, prin apel la 112, de către un bărbat care a anunțat că a găsit trupul neînsuflețit al colegului de muncă în zona respectivă.

‘La data de 12 ianuarie, în jurul orei 14:00, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea au fost sesizați prin apel 112 de către un bărbat, cu privire la faptul că a identificat trupul neînsuflețit al unei persoane într-o zonă împădurită din localitatea Movilița, unde se desfășoară activități de exploatare a materialului lemnos. La fața locului s-au deplasat polițiștii, care au constatat că cele sesizate se confirmă. Trupul neînsuflețit aparține unui bărbat în vârstă de 58 de ani, angajat al unei societăți comerciale’, a precizat IPJ Vrancea.

Cercetări pentru a se stabili împrejurările morții

Din primele verificări a reieșit că bărbatul își desfășura activitatea împreună cu un alt muncitor, care, la un moment dat, s-ar fi deplasat la o distanță mică pentru desfășurarea unor activități specifice, iar la revenire l-ar fi găsit pe colegul său decedat.

Conform poliției, nu au fost identificate urme vizibile de violență pe corpul persoanei decedate. Trupul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, pentru efectuarea necropsiei și stabilirea cauzei decesului.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs decesul, urmând a fi dispuse măsurile legale care se impun.

Urmărește România Liberă pe  Twitter, Facebook și Google News!

Catalin Serban
Catalin Serban
Cătălin Șerban scrie în presă din anul 2019, iar din februarie 2021 la România Liberă. A fost director de comunicare al Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și președinte al acestei organizații.A primit din partea Casei Regale a României, în anul 2015, Medalia „Regele Mihai pentru Loialitate" și, în anul 2024, „Crucea Casei Regale a României” pentru organizarea excelentă a Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și pentru devotamentul cu care a promovat ideile și cauza monarhică.
Cele mai citite

BNR a încheiat 2025 cu un profit de 2,35 miliarde de lei. Câștigul scade față de anul record 2024

Banca Națională a României (BNR) a raportat pentru anul 2025 un rezultat financiar pozitiv de 2,35 miliarde de lei, peste nivelul estimat inițial, însă...

Ce spune Siegfried Mureșan, după ce a fost propus de PNL, USR și UDMR pentru funcția de premier

USR, UDMR și PNL au decis, vineri dimineață, să îl nominalizeze pe europarlamentarul Siegfried Mureșan pentru funcția de prim-ministru. Acesta a declarat că România...

Au rescris istoria înainte de fazele eliminatorii! Campionatul Mondial 2026 doboară un record care părea imposibil

Campionatul Mondial din 2026 a devenit deja ediția cu cei mai mulți spectatori din istorie, deși faza grupelor abia s-a încheiat.Campionatul Mondial din 2026...
Ultima oră
Pe aceeași temă