Nicole Cherry a trăit recent unul dintre cele mai importante momente din cariera sa, fiind aleasă să cânte în deschiderea concertului susținut de Jennifer Lopez pe Arena Națională din București.
Deși pentru artista româncă a fost o onoare, apariția ei pe scenă a stârnit un val de reacții amestecate în mediul online, cu numeroase comentarii critice legate de alegerea organizatorilor.
CITEȘTE ȘI – Jennifer Lopez, moment stânjenitor pe scenă în timpul turneului aniversar
În fața valului de opinii negative, Nicole Cherry a ales să răspundă cu eleganță și maturitate, transmițând un mesaj clar pe rețelele sociale:
M-am simțit copleșită și recunoscătoare pentru tot ce trăiesc. Și da, am dat ce am mai bun pe scenă, exact cum fac de fiecare dată.
Artista a explicat că nu e străină de comentariile răutăcioase, întrucât se confruntă cu ele de la vârsta de 14 ani, dar a învățat cum să le gestioneze:
Comentariile de hate le văd încă de când aveam 14 ani. Sunt obișnuită cu ele și am învățat un lucru: atâta timp cât oamenii vorbesc, fie de bine, fie de rău, e important că o fac. Fiecare are o părere și are dreptul să o exprime.
Criticii de pe rețelele sociale au fost vocali, considerând că alte artiste precum Theo Rose, Bella Santiago sau Alexandra Stan ar fi fost alegeri mai potrivite pentru a deschide show-ul lui JLo. „Theo Rose sau Ștefania ar fi făcut un altfel de spectacol” sau „Cred că s-a simțit jignită JLo” sunt doar câteva dintre mesajele apărute online.
Urmărește România Liberă pe Google News, Linkedin, Twitter, Facebook și Youtube.