10.2 C
luni, 13 mai 2024
AcasăSportFotbalCFR Cluj, start perfect în noul sezon al Ligii 1. Ardelenii au...

CFR Cluj, start perfect în noul sezon al Ligii 1. Ardelenii au învins-o pe Politehnica Iași

CFR Cluj debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii 1, după ce a învins-o, cu scorul de 2-0, pe Politehnica Iași, într-un meci disputat pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12, prin Daniel Bîrligea, care a reluat în plasă mingea respinsă de portarul Risto Jankov, la centrarea lui Mario Camora.

CFR şi-a asigurat victoria prin golul lui Cristian Manea (49), după o nesincronizare în apărarea echipei ieşene.

Poli Iaşi a avut un gol anulat în minutul 4, marcat de Andrei Gheorghiţă, anulat de VAR pentru ofsaid.

Andrea Mandorlini, a treia aventură pe banca ardelenilor. FOTO: Facebook CFR 1907 Cluj

CFR, cu antrenorul Andrea Mandorlini la debutul oficial pe banca tehnică în acest al treilea mandat, a obţinut cea mai clară victorie din cele patru meciuri jucate până acum din etapa inaugurală.

Urmărește România Liberă pe  TwitterFacebook și Google News!