23.7 C
București
luni, 22 iunie 2026
AcasăAldineExtratereștrii metamorfozați în gândaci și urși cu laba mare nu vor să...

Extratereștrii metamorfozați în gândaci și urși cu laba mare nu vor să zboare înaintea lui Bode

Se pare că vinovate pentru acest fenomen nu se fac jivinele care au ieșit în strada marilor proiecte de infrastructură, ci creaturi superioare, din afara planetei noastre.

Mai exact, ultimele studii ale NASA, instituție ce a ajuns să urmărească atent fenomenul, arată că mii de kilometri de autostradă din țara noastră au fost teleportați de către marțieni și reptilieni.

Autostrăzile României au fost trimise pe Marte, planetă ce se poate lăuda, acum, cu cea mai mare și mai performantă infrastructură rutieră din Univers, dacă luăm în considerare proiectele miniștrilor de la Transporturi, din țara noastră, din ultimele trei decenii.

Din nefericire, România a rămas, în prezent, doar cu mii de kilometrii de autostradă pe hârtie.

Calculele specialiștilor arată că am fi putut avea o autostradă care să lege Bucureștiul de New York, dacă extratereștrii nu ar fi intervenit.

Se pare că planul marțienilor a fost foarte bine pus la punct.

Marțienii, într-o colaborare intergalactică, asociindu-se cu reptilieni, și-au trimis mai mulți semeni pe Terra, pentru a sabota autostrăzile românilor.

Mai exact, marțienii și reptilieni s-au metamorfozat în amfibieni, lilieci cu puteri supranaturale, urși cu laba mare și, mai nou, super-gândaci cu super-feromon.

Articolul complet este disponibil pe Academia Cațavencu.

Laurențiu Mușoiu
Laurențiu Mușoiu
Laurențiu Mihail Mușoiu lucrează în presa centrală din anul 2008. Din anul 2018 lucrează la “România liberă”. A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității din București. Deține un master în Cercetare în Științele Comunicării. Este, de asemenea, profesor pentru învățământul primar și preșcolar.
Cele mai citite

Evaluarea Națională 2026 a început cu proba la Limba și literatura română. Peste 148.000 de elevi participă la examen

Peste 148.000 de absolvenți ai clasei a VIII-a susțin luni prima probă scrisă din cadrul Evaluării Naționale 2026, cea la Limba și literatura română....

Din cer la ceas: astronomia și arhitectura unui timp comun 

Astronomia nu a fost doar o știință a observației, ci unul dintre principalele moduri prin care umanitatea a învățat să transforme incertitudinea în cunoaștere și anticiparea în măsură. În acest proces, Observatorul Regal din Greenwich ocupă un loc singular, ca reper simbolic și practic al unei convenții globale fundamentale: timpul însuși. Acest dialog cu Dr. Louise Devoy, curator al Observatorului, se deschide tocmai în această cheie – nu a predicției dramatice, ci a reflecției culturale și necesare asupra modului în care astronomia a modelat relația noastră cu viitorul. România Liberă: Ce rol a jucat timpul standardizat în crearea unui cadru global comun pentru înțelegerea și anticiparea evenimentelor viitoare? Dr. Louise Devoy: Timpul standardizat are o istorie îndelungată și complexă, modelată de evoluția tehnologiilor, de factori geografici și politici, dar și de nevoi practice, precum coordonarea orarelor înrețelele feroviare. Deși la Conferința Internațională a Meridianului din 1884...

SUA și Iran au stabilit un plan pentru un acord în 60 de zile

Statele Unite și Iranul au convenit asupra unei „foi de parcurs” care prevede încheierea unui acord final în termen de 60 de zile, în...
Ultima oră
Pe aceeași temă