19.7 C
AcasăSportFotbalEl Comandante Florinel o salvează pe FCSB. Roș-albaștrii s-au impus la Voluntari

FCSB s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la FC Voluntari, grație „dublei” lui Florinel Coman, și a refăcut diferența de 10 puncte față de Rapid.

Aflate într-o situație delicată în clasament, gazdele au început mai bine şi au reuşit să deschidă scorul în minutul 16 prin Andrei Dumiter, jucător trecut și prin curtea FCSB-ului. Acesta a fost și scorul cu care s-a intrat la cabine.

La pauză, Elias Charalambous a făcut trei schimbări, iar roș-albaștrii au marcat de două ori în trei minute. Florinel Coman a reușit o „dublă” în minutele 48 și 54, ambele goluri fiind unele de excepție.

Florinel Coman l-a egalat astfel pe Darius Olaru în ierarhia golgheterilor, ambii având acum 14 goluri marcate.

După acest succes, FCSB s-a distanțat la 10 puncte față de ocupanta poziției secunde, Rapid. În penultima etapă a sezonului regular, roș-albaștrii primesc vizita Petrolului. Meciul va avea loc duminică, 3 martie, pe Arena Națională.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!