32.6 C
București
vineri, 26 iunie 2026
AcasăSportFotbalRonaldo ar reveni în Spania, dar la Barcelona, dezamăgit de situația de...

Ronaldo ar reveni în Spania, dar la Barcelona, dezamăgit de situația de la Manchester United

Cotidianul englez The Sun susține că are informații conform cărora starul portughez Ronaldo s-a arătat interesat de un transfer la Barcelona, deoarece este nemulțumit de performanțele ce se prevăd a fi obținute în acest sezon la Manchester United.

Cei de la The Sun afirmă că portughezul l-ar fi contactat pe fundașul central al Barcelonei, Gerard Pique, și i-ar fi cerut să vorbească cu Xavi, noul manager de pe Nou Camp, despre o eventuală mutare.

De asemenea, presa spaniolă spune că agentul său, Jorge Mendes, ar negocia deja condițiile cu președintele Barcelonei, Joan Laporta, potrivit unor informații vehiculate de Mundo Deportivo, transmite jurnalul.ro.

Ronaldo este conștient de faptul că Barcelona, aflată în criză financiară, este în căutarea unui marcator.

El l-ar fi contactat pe Xavi în urmă cu câteva zile, prin intermediul fostului său coechipier de la United, Pique.

Mendes are, de asemenea, o relație bună cu Laporta și cei doi discută deja despre posibilitatea transferului.

După plecarea lui Ronaldo la Barcelona, Manchester United ar dori un nou fundaș central

Între timp, tot The Sun susține că Manchester United ar fi în căutarea unui nou fundaș central, din ianuarie, fiind interesată de Ronald Araujo de la Barcelona.

În altă ordine de idei, Gary Neville l-a criticat pe Cristiano Ronaldo după ce acesta a ieșit în trombă pe culoare, la finalul meciului dintre Manchester United și Newcastle.

Fostul coechipier al numărului 7 de la United l-a criticat pe starul portughez pentru că nu a aplaudat fanii care au făcut deplasarea pe St James’ Park, la meciul încheiat la egalitate cu Newcastle, lucru pe care Neville consideră că jucătorii de la United ar trebui să îl facă întotdeauna.

Citiți România Liberă și pe Google News!

Catalin Serban
Catalin Serban
Cătălin Șerban scrie în presă din anul 2019, iar din februarie 2021 la România Liberă. A fost director de comunicare al Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și președinte al acestei organizații.A primit din partea Casei Regale a României, în anul 2015, Medalia „Regele Mihai pentru Loialitate" și, în anul 2024, „Crucea Casei Regale a României” pentru organizarea excelentă a Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei și pentru devotamentul cu care a promovat ideile și cauza monarhică.
Cele mai citite

Negocierile pentru formarea Guvernului continuă, în timp ce termenul pentru PNRR și vacanța parlamentară cresc presiunea politică

Negocierile pentru formarea unui nou Guvern continuă după două încercări eșuate de învestire, în condițiile în care partidele rămân împărțite asupra formulei de guvernare,...

Ilie Bolojan, de Ziua Drapelului Național: Respectul pentru drapel înseamnă, înainte de toate, respect pentru România

Premierul interimar, Ilie Bolojan, a transmis vineri un mesaj cu prilejul Zilei Drapelului Național, în care a afirmat că respectul pentru tricolor înseamnă, înainte...

Plecare de la FCSB, dar nu rămâne liber mult timp! Daniel Graovac negociază deja cu mai multe cluburi

Daniel Graovac a confirmat că analizează mai multe oferte după despărțirea de FCSB și spune că va lua o decizie privind viitorul său în...
Ultima oră
Pe aceeași temă