16.5 C
luni, 23 septembrie 2024
AcasăLifestyleLiga I: ASA Târgu Mureș, 2-0 pe final de meci cu Chiajna

Liga I: ASA Târgu Mureș, 2-0 pe final de meci cu Chiajna

ASA Târgu Mureș a câștigat meciul din cea de a patra etapă, cu Concoria Chiajna, după ce s-a impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în ultimele minute ale partidei. Diferența dintre cele două este acum de cinci puncte, în favoarea mureșenilor.

Cea de a patra etapă a Ligii I a adus deja primele surprize. După 6-0 în Steaua – Pandurii, ASA a dat lovitura în ultimele minute cu Concordia. Într-un meci în care ilfoneii au avut numai ghinioane, ASA a înscris prin: Bruno Martins ('90) şi Amauri ('90+1).

Trei oameni a pierdut Chiajna în acest meci: Reljic (minutul 27) și Wellington (la pauză), înlocuiți după ce s-au accidentat, Brlecic (prelungirile primei reprize), eliminat pentru cumul de galbene. Rămasă în zece oameni și fără jucătorul său de bază, Concodia nu a mai putut face mare lucru. Nici ASA nu a fructificat avantajul, iar în minutul 74 s-a restabilit egalitatea pe teren, de la ASA fiind eliminat Mureșan.

Introducerea lui Martins a fost una inspirată, acesta deschizând scorul la doar 11 minute după ce a intrat pe teren.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu – Velayos, Balaur, Bejan, Spesi – Gorobsov (Amauri '70), Mureşan – Hora, Voiculeţ, Zicu (Martins '79) – Goga (Bumba '57). Antrenor: Adrian Falub

Concordia Chiajna: Matache – Alves, Maftei, Bagarici – Reljici (Serediuc '27), Roşu, Boldrin (Purece '86), Brlecici, Bucurică – Welington (Dodo '46), Pena. Antrenor: Marius Şumudică

ASA este pe locul 4, cu 8 puncte, iar Concordia pe 11, cu doar 3 puncte.