12.4 C
vineri, 3 mai 2024
AcasăSportBayern Munchen, victorie la limită în Cupa Germaniei

Bayern Munchen, victorie la limită în Cupa Germaniei

Bochum a deschis scorul în prima repriză, în urma autogolului atacantului Alphonso Davis (35), bavarezii reuşind să egaleze cu şapte minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc, prin Serge Gnabry (83). Bayern, deţinătoarea trofeului, a obţinut victoria graţie golului înscris în finalul partidei de Thomas Muller (89).

Tot marţi, SC Freiburg, ocupanta locului al treilea în Bundesliga, s-a înclinat pe teren propriu în faţa formaţiei Union Berlin (scor 1-3), în timp ce FC Koln a fost învinsă în deplasare, cu 3-2, de formaţia de liga a patra Saarbuecken.

Statele membre NATO sunt profund îngrijorate „ de activitățile rău intenționate ale Rusiei” pe teritoriul Alianței

Statele membre ale NATO s-au declarat joi "profund preocupate de activităţile rău intenţionate" ale Rusiei "întreprinse recent pe teritoriul Alianţei" şi care "constituie o...