17.7 C
marți, 30 aprilie 2024
AcasăSpecialVoinţa Sibiu - FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Voinţa Sibiu a remizat, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa FCM Târgu Mureş, într-un meci din etapa a III-a a Ligii I, în care a evoluat în inferioritate numerică din minutul 56, informează Mediafax.

Golurile au fost marcate de Forika ’86 pentru Voinţa Sibiu, respectiv Astafei ’75 pentru FCM Târgu Mureş.

Astafei a deschis scorul, în minutul 75, cu un şut de la aproximativ şapte metri.

Forika a egalat, în minutul 86, trimiţând cu capul mingea în poartă.

Voinţa Sibiu a ratat în minutul 38, prin Beza, un penalti acordat pentru un fault al lui Issa Ba la Popa.

Echipa din Sibiu a rămas în inferioritate numerică, în minutul 56, când Bunea a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Voinţa Sibiu: Dănălache – Forika, Apostol, Beza, Grigore – Tătar, Dâlbea (Măjer ’83), Bunea – Popa, Neguţ (Coman ’63), Antohi (Nicola ’60). Antrenor: Alexandru Pelici

FCM Târgu Mureş: Balauru – Nicu (Kallisse ’62), Ghionea, Iencsi, Szilagy – Ilyeş, Issa Ba, Fl. Dan (J. Mohamed ’69) – Didi (Vagner ’14), Pădureţu, Astafei. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Bunea ’37, ’56, Grigore ’60, Coman ’88 / Astafei ’76, Szilagy ’81, Iencsi ’88

Cartonaş roşu: Bunea ’56

Arbitri: Andrei Chivulete – Mircea Orbuleţ, Vasile Marinescu – Viorel Cojocaru.

Observatori: Alexandru Crişan, Emeric Dembrovski

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.

Cutremur în Serbia, la granița cu România

Un cutremur cu magnitudinea 4,4 s-a produs în această dimineaţă, la ora locală 8:42, în Serbia, la graniţa cu România, potrivit informaţiilor publicate de...