19.7 C
sâmbătă, 27 iulie 2024
AcasăSportFotbalAtletico Madrid, în „careul de ași” al Cupei Spaniei. Horațiu Moldovan a...

Atletico Madrid, în „careul de ași” al Cupei Spaniei. Horațiu Moldovan a fost rezervă

Atletico Madrid, cu portarul român Horaţiu Moldovan pe banca de rezerve, s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei, după victoria cu 1-0 în fața formației FC Sevilla.

Unicul gol al întâlnirii de pe stadionul Metropolitano a fost marcat de atacantul olandez Memphis Depay, în minutul 79. Gazdele au ratat un penalty în minutul 26, prin francezul Antoine Griezmann

În timpul adiţional al reprizei secunde, arbitrul a dictat o lovitură de la 11 metri în favoarea oaspeţilor, decizie asupra căreia a revenit însă după consultarea VAR, spre nemulţumirea andaluzilor.

Pe lângă Atletico Madrid, în semifinalele Cupei Spaniei s-au mai calificat Mallorca, Real Sociedad şi Athletic Bilbao. Tragerea la sorţi a meciurilor din semifinalele va avea loc astăzi.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!