19.7 C
AcasăSpecialMiddlesbrough a ratat finala Cupei Angliei!

Middlesbrough a ratat finala Cupei Angliei!

Invinsa cu 1-0 de West Ham, Middlesbrough, adversara de joi a Stelei, a pierdut sansa de a disputa finala Cupei Angliei. Cine a urmarit meciul pe micul ecran a putut remarca cam acelasi stil de joc practicat de echipa lui McClaren la Bucuresti. O echipa mai artagoasa in prima parte a meciului, cu o singura faza mai periculoasa in prima repriza si cu un sut al lui Rochemback care nu si-a nimerit tinta. In repriza secunda West Ham joaca mai ofensiv si Marlon Harewood reuseste golul in minutul 78, care o duce in finala de la Cardiff unde, la 13 mai, va intalni pe Liverpool. Middlesbrough nu a pierdut numai finala, dar si jucatorul considerat de presa engleza eroul meciului de la Bucuresti, portarul Schwarzer. Australianul s-a ciocnit cu Dean Ashot si a suferit o fractura de pomete, care il face indisponibil pentru returul cu Steaua si, din pacate pentru el, probabil si pentru Campionatul Mondial din Germania. Celalalt australian al lui Middlesbrough, atacantul Viduka, nu a jucat, el acuzand in continuare o intindere suferita la coapsa.