9.9 C
București
vineri, 1 martie 2024
AcasăSpecialJOCURILE OLIMPICE: Programul probelor de vineri

JOCURILE OLIMPICE: Programul probelor de vineri

Programul probelor ce vor avea loc, vineri, în cea de-a 14-a zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

 

Atletism

21.00 – săritura cu prăjina masculin – finală

21.10 – ştafetă 4×400 de metri feminin – primul tur

21.35 – aruncarea ciocanului masculin – final

21.45 – ştafetă 4×100 de metri masculin – primul tur

22.05 – 5.000 de metri feminin – finală

 

22.40 – ştafetă 4×100 de metri feminin – finală

22.55 – 1.500 de metri feminin – finală

23.20 – ştafetă 4×400 de metri masculin – finală

Baschet masculin

19.00 – Spania – Rusia

23.00 – Aregentina – SUA

Box

15.30 – semifinale – 49 de kilograme, – 56 de kilograme, – 64 de kilograme, – 75 de kilograme, – 91 de kilograme masculin

22.30 – semifinale – 52 de kilograme, – 60 de kilograme, – 69 de kilograme, – 81 de kilograme, + 91 de kilograme masculin

Kaiac canoe

11.30 – serii şi semifinale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Ciclism BMX

17.00 – semifinale masculin şi feminin

18.30 – finale masculin şi feminin

Fotbal masculin

21.45 – Coreea de Sud – Japonia – meci pentru locul trei la Cardiff

Gimnastică ritmică

14.00 – calificări concurs individual şi ansamblu

Handbal masculin

19.00 – Ungaria – Suedia

22.30 – Franţa – Croaţia

Hochei pe iarbă feminin

10.30 – meci pentru locul 11 – Belgia – SUA

13.30 – meci pentru locul 5 – China – Australia

17.30 – meci pentru locul 3 – Noua Zeelandă – Marea Britanie

22.00 – finală – Olanda – Argentina

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme masculin

Nataţie

14.00 – maraton 10 kilometri masculin

Înot sincron

17.00 – finală pe echipe (program liber)

Sărituri în apă

21.00 – serii platformă 10 metri individual masculin

Taekwondo

11.00 – 67 de kilograme feminin, -80 de kilograme masculin

Yachting

14.00 – finală 470 masculin

15.00 – finală 470 feminin

16.00 – semifinale Elliott 6 metri feminin

Volei masculin

17.00 – Bulgaria – Rusia

21.30 – Brazilia – Italia

Polo masculin

grupa semifinală

16.20 – SUA – Spania (meci de clasament)

17.40 – semifinală – Croaţia – Muntenegru

20.30 – Ungaria – Australia (meci de clasament)

21.50 – semifinală – Italia – Serbia

 

Cele mai citite

“Băi, Nicu D. Frânaru, du-te acasă!”

În mandatul său de aproape patru ani, Nicușor Dan a reușit cel mai dramatic salt înapoi al Capitalei din întreaga istorie. Vechea administrație a...

Date ANOFM. Care era numărul șomerilor din România la sfârșitul lunii ianuarie

Rata şomajului înregistrat la nivel naţional a fost, în ianuarie 2024, de 2,98%, mai mică decât cea din luna ianuarie a anului 2023 cu...

Ciucă, vizită oficială în Chișinău

Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, se va afla, astăzi, într-o vizită oficială la Chişinău, capitala Republicii Moldova.Vizita debutează cu o întâlnire cu preşedintele Parlamentului Republicii...
Ultima oră
Pe aceeași temă