5.8 C
București
joi, 22 februarie 2024
AcasăSpecialJOCURILE OLIMPICE 2012: Programul probelor de marţi

JOCURILE OLIMPICE 2012: Programul probelor de marţi

Programul probelor ce vor avea loc, marţi, în cea de-a unsprezecea zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Atletism

12.00 – aruncarea suliţei feminin – calificări

12.10 – 110 metri garduri – primul tur

12.45 – triplu salt masculin – calificări

12.55 – 5.000 de metri feminin – primul tur

13.50 – 200 de metri masculin – primul tur

21.00 – săritura în înălţime masculin – finală

 

21.05 – săritura în lungime feminin – calificări

21.15 – 100 de metri garduri feminin – semifinale

21.45 – aruncarea discului masculin – finală

21.55 – 800 de metri masculin – semifinale

22.25 – 200 de metri feminin – semifinale

23.00 – 100 de metri garduri feminin – finală

23.15 – 1.500 de metri masculin – finală

 

Baschet feminin, sferturi de finală

16.00 – SUA – Canada

18.15 – Australia – China

22.00 – Turcia – Rusia

00.15 – Franţa – Cehia

Volei pe plajă

19.00 şi 23.00 – semifinale masculin şi feminin

Box

22.30 – sferturi de finală -52 de kilograme masculin

23.30 – sferturi de finală -69 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 – serii şi semifinale K4 1.000 de metri, C2 1.000 de meri, K1 500 de metri feminin , K2 500 de metri feminin

Ciclism pe pistă

12.00 – keirin masculin, omnium feminin (cursa individuală, scratch), semifinale şi finale viteză feminin

Echitaţie

12.00 – Grand Prix special dresaj individual

Fotbal masculin, semifinale

19.00 – Mexic – Japonia, la Londra

21.45 – Coreea de Sud – Brazilia, la Manchester

Gimnastică artistică

16.00 – finale pe aparate: paralele masculin, bârnă, bară fixă masculin, sol feminin

Haltere

17.30 – +105 kilograme masculin

Handbal feminin, sferturi de finală

12.00 – Brazilia – Norvegia

15.30 – Spania – Croaţia

19.00 – Rusia – Coreea de Sud

22.30 – Franţa – Muntenegru

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Coreea de Sud – Olanda (grupa B)

12.45 – Australia – Pakistan (grupa A)

15.45 – Argentina – Africa de Sud (grupa A)

18.00 – India – Belgia (grupa B)

21.00 – Spania – Marea Britanie (grupa A)

23.15 – Germania – Noua Zeelandă (grupa B)

Lupte greco-romane

15.00 – 66 de kilograme, 96 de kilograme

Înot sincron

17.00 – finală duo

Sărituri în apă

12.00 – semifinale trambulină trei metri masculin

21.00 – finală trambulină trei metri masculin

Tenis de masă

13.00 – meci pentru locul trei pe echipe feminin

17.30 – finala pe echipe feminin

Triatlon

13.30 – proba masculină

Yachting

14.00 – sferturi de finală Elliott 6 metri feminin, cursele 7 şi 8 470 feminin, cursele 9 şi 10 470 masculin

15.00 – finală RS:X masculin

16.00 – finală RS:X feminin

Volei feminin, sferturi de finală

15.00 – Japonia – China

17.00 – Rusia – Brazilia

21.00 – SUA – Republica Dominicană

23.00 – Italia – Coreea de Sud

Polo feminin

17.30 – SUA – Australia, semifinale

21.40 – Ungaria – Spania, semifinale

16.10 – Italia – China, meci pentru locul 5

20.20 – Rusia – Marea Britanie, meci pentru locul 7.

 

Cele mai citite

Regele Charles este văzut prima dată la muncă după diagnosticul de cancer

Regele Charles a fost fotografiat întâlnindu-se cu prim-ministrul Rishi Sunak. Este pentru prima dată când este văzut la muncă, după diagnosticul de cancer, potrivit...

Parlamentul israelian a respins cu o majoritate uriașă orice „recunoaștere unilaterală a unui stat palestinian”

Parlamentul israelian a votat miercuri cu o majoritate covârşitoare o rezoluţie propusă de prim-ministrul Benjamin Netanyahu împotriva oricărei "recunoaşteri unilaterale a unui stat palestinian",...
00:00:46

Casele se clatină și sunt pe punctul de a se prăbuși după o ploaie torențială în Bolivia

Ploile abundente din Bolivia au provocat alunecări de teren de-a lungul malurilor unui râu umflat, din La Paz, miercuri (21 februarie), lăsând mai multe...
Ultima oră
Pe aceeași temă