19.7 C
sâmbătă, 27 iulie 2024
AcasăSpecialInfrangere la Galati

Infrangere la Galati

Echipa de handbal feminin CSM Cetate Deva a pierdut meciul restanta cu Otelul Galati, din etapa a 16-a a Ligii Nationale, scor 27-22 (15-10). Fetele pregatite de Sevistean Popa au tinut aproape de adversarele lor doar in primele 10 minute ale meciului disputat la Galati, atunci cand scorul era egal, 3-3. Apoi, insa, Cartas si compania au inceput sa cedeze teren cu fiecare minut care trecea si, chiar daca antrenorii moldovencelor au odihnit cateva jucatoare in a doua repriza, handbalistele Devei nu au reusit sa se apropie pe tabela decat la cinci goluri. "Rezultatul inregistrat reflecta realitatea din teren. Nu stiu ce se intampla cu jucatoarele noastre dupa esecul din fata Rapidului, habar nu am ce vor sa demonstreze aceste fete", a declarat, nervos, managerul aredelencelor, Marian Muntean. Partida a avut loc abia ieri, pentru ca, in week-end-ul trecut, Otelul a avut meci in cupele europene.