19.7 C
AcasăSpecialFC Timişoara, victorie cu scandal cu FC Vaslui

FC Timişoara, victorie cu scandal cu FC Vaslui

FC Timisoara a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu FC Vaslui, in etapa a 14-a a Ligii I. Jucătorii formaţiei FC Vaslui au vrut să se retragă de pe teren în minutul 45 al partidei cu FC Timişoara, din etapa a 14-a a Ligii I, potrivit ziare.com.

Supăraţi că arbitrul Marius Avram a dictat penalti pentru timişoreni şi l-a eliminat pe Cânu, vasluienii au fost la un pas să părăsească gazonul arenei Dan Păltinişanu.

În cele din urmă, jucătorii vasluieni, care au contestat minute bune decizia lui Avram, au revenit, iar jocul a putut fi reluat. Zicu a primit cartonaşul roşu, în minutul 57, pentru că l-a lovit pe Papp.
Golurile întâlnirii au fost marcate de Zicu, în minutul 45+2 – penalti, Goga, în minutul 69, pentru gazde, respectiv Papp (min.32) pentru oaspeţi.