12.4 C
duminică, 5 mai 2024
AcasăLifestyleCupa Italiei: Lazio, cu Ștefan Radu pe teren, a eliminat-o pe AC...

Cupa Italiei: Lazio, cu Ștefan Radu pe teren, a eliminat-o pe AC Milan

Lazio Roma, echipă la care evoluează și Ștefan Radu, cu românul integralist, a eliminat-o pe AC Milan din sferturile Cupei Italiei, după ce s-a impus cu scorul de 1-0.

Lazio a dat lovitura în minutul 38, printr-o reușită a lui Biglia, iar de atunci și până la final scorul a rămas neschimbat. Milanul nu a mai reușit să revină nici măcar în partea a doua a meciului, când unul dintre cei mai importanți jucători ai romanilor, Cana, a fost eliminat (minutul 45). Înfrângere este cu atât mai mare pentru milanezi, cu cât partida s-a jucat pe San Siro.

Milan trece printr-o perioada foarte dificilă, în campionat ocupând doar locul 10. Antrenorul Filippo Inzaghi, jucător de legendă al clubului, este pe cale de a fi demis.

Următorul sfert de finală este cel dintre Parma – Juventus, care are loc miercuri, de la ora 21.45.

Celelalte două sferturi sunt cele dintre AS Roma – Fiorentina, disputat pe 3 februarie şi Napoli – Internazionale Milano, de pe 4 februarie.